Вчимося в кращих. Julius Blum GmbH – один зі світових лідерів з виробництва меблевої фурнітури

Австрійська фірма  Julius Blum GmbH  з моменту свого заснування (1952р.) і до сьогоднішнього дня зарекомендувала себе як надійний і інноваційний виробник різних видів фурнітури. Розпочавши свій шлях із виготовлення насадок для підков, вже в 1958 році започатковано виробництво перших взірців меблевої фурнітури.

Зараз виробничі потужності підприємства налічують вісім заводів розташованих на крайньому заході Австрії. Окрім того, в світі функціонує 31 дочірнє підприємство, одне з яких базується в Україні, з головним офісом розташованим поблизу м. Львів в с. Пасіки-Зубрицькі.

Поряд з теоретичною підготовкою, у вигляді лекцій та екскурсій на ТОВ “Блюм Україна”, багато уваги приділяється практичній підготовці. Остання реалізована багатоступеневим підходом із комбінації лабораторних та практичних робіт.

Оскільки меблева фурнітура фірми Blum характеризується функціональністю, довговічністю, простотою монтажу та високими декоративними характеристиками, а також є однією з найрозповсюдженіших в світі, то саме вивченню будови та можливих напрямків її використання приділяється велика увага при підготовці студентів спеціальності 187 «Деревообробні та меблеві технології».

Для отримання практичного досвіду із проектування корпусних виробів з фурнітурою Blum, кожен студент отримує індивідуальне конструкторське завдання, яке має реалізувати за допомогою програмного забезпечення DYNALOG 3.6, модуля DYNAPLAN. В результаті такого проектування студенти отримують повний комплекс із специфікацій на конструкційні матеріали та фурнітуру, яку можна в автоматичному режимі передати на сервера фірми Blum і оформити відповідне замовлення.

Окрім того, студенти, після завершення роботи з програмою,  отримують пакет документів із креслень деталей та складальних одиниць, які можна перенести в CAD-сумісні програми для виконання операцій свердління і фрезерування на верстатах з ЧПК чи оброблювальних центрах.

Після виконання такої лабораторної роботи студенти на наступному занятті переміщуються у виробничу майстерню, де виконують практичне заняття з монтажу різних систем висування шухляд. Так вони отримують навички із складання ящиків Tandembox і Legrabox, а також монтажу направляючих Tandem. Після монтажу ящиків в попередньо виготовленні каркаси, виконуються роботи з регулювання положення фасадів один відносно одного і відносно вертикальних та горизонтальних стінок виробу.

Також слід зазначити, що співпраця між кафедрою ТМВД НЛТУ України та Blum Україна продовжується. Для обладнання спеціалізованої аудиторії, в якій проводитимуться лекційні і практичні заняття з дисциплін «Технологія корпусних меблевих виробів» та інших суміжних дисциплін, фірмою Blum передано один із виставкових комплектів (зображено на фотографії), до складу якого входять нижні і верхні модулі із різними системами завіс (в тому числі Aventos), шухляд, а також Space Tower.

Таким чином вже з наступного семестру студенти зможуть проводити навчальний процес в аудиторії 40б, обладнаній найсучаснішими взірцями меблевої фурнітури.

Адже, щоб підготувати висококваліфікованих спеціалістів, необхідно надати їм найсучасніші знання, чому і сприяє співпраця між викладачами НЛТУ України  із представниками фірми Blum Україна.

Василь Солонинка, ст. викладач кафедри ТМВД;

Михайло Ільків, асистент кафедри ТМВД.