“Впевнений крок в новий світ”
22 лютого 2019 року в інституті деревооброблювальних технологій та дизайну національного лісотехнічного університету України (ІДТД НЛТУУ) завершився захист магістрів заочної та денної форми навчання груп ТВДз-61м, ТВД-61м та ТД-61м за спеціальністю 187 – “Деревооброблювальні та меблеві технології”. Усі 11 студентів успішно захистили наукові роботи та здобули професійну кваліфікацію магістра з технологій виробів з деревини.
22 лютого 2019 року. Захист магістерських робіт на кафедрі ТМВД за спеціальністю 187 –“Деревооброблювальні та меблеві технології”
Як і в попередні дні захисту, що відбулися в грудні 2018 р., незважаючи на внутрішні переживання учасників під час підготовки до виступу, усі вони випромінювали впевненість у процесі виконання власного перфомансу та продемонстрували високий рівень фахових знань.
Тут справжньою окрасою суто чоловічого колективу стала Гоздок Анжела Сергіївна, яка вкотре підтвердила судження, що Україна багата не лише красивими жінками а й гострими на інтелект особистостями, здібними до досліджень в царині науки. Дівчина працювала над визначенням міцності брускових елементів ґратчастих виробів зрощених між собою на зубчастий міні-шип, що є актуальною темою в умовах сьогодення.
Багато робіт було присвячено темі екології та ресурсоощадності, що збігається з гаслом університету – “AD NATURAM VIVERE DISCIMUS” – “Вчимося жити в гармонії з природою”. Зокрема, Мельник Р.О. розробив проект дільниці опорядження дверного блоку з використанням екологічно безпечних водорозчинних та алкідних ЛФМ для одержання якісного та економічно доцільного покриття. В свою чергу, магістри Подніжний С.М. та Заяць В.М. підняли надзвичайно важливу для деревооброблення проблему повторного використання вживаної деревини. Зокрема перший досліджував способи поверхневого очищення ВЖД голкофрезами, пелюстковим і щітковим інструментом, а другий – використання цих вторинних деревних ресурсів у щитових конструкціях. Для наглядного вирішення цього питання магістр Заяць В.М. представив безпосередньо під час захисту дослідні зразки меблевих щитів різних конструкцій.
Значна частина магістерських робіт була присвячення порівняльним характеристикам деревних матеріалів та технологічних процесів їх виготовлення, особливо щодо питань конструкцій меблевих фасадів та навісних систем. У цьому руслі працювали троє магістрів дослідників Цільо В.В, Перец М. В. та Янішевський М.В., роботи яких вражають великим обсягом опрацьованої інформації та широким аналізом різнотипних технологій виготовлення цих виробів. Зокрема привертає увагу робота Янішевського М. В., у якій автор проаналізував аж 5 варіантів найбільш поширених технологій виготовлення фасадів криволінійного профілю.
Також на захисті були представленні роботи щодо виготовлення меблевих виробівв призначених для кухонь та навчальних аудиторій. Зокрема, студент Калинич Р. М. провів аналіз технологічних процесів виготовлення елітних корпусних меблевих виробів на основі плитних матеріалів МDF, HDF а також ручки GOLA за допомогою використання різнотипного обладнання, а студент Супрунюк В.А. розробив конструкції та технології виготовлення інноваційних меблевих виробів з використанням як деревних так і металевих конструкційних матеріалів. Ним було запропоноване цікаве рішення виготовлення стола-стільця-трансформера.
Магістр Тимофійчук Д. В. у своїй роботі аналізував ефективність опорядження шафи для передпокою з використанням ЛФМ та ламінованої плити, а його колега магістр Винар І.І. проводив порівняльний аналіз технологічних процесів виготовлення щитових елементів меблевих виробів.
Особливим партнером, який запропонував власні послуги у підготовці матеріалів магістерських робіт стало підприємство “Леда’С-Україна” у місті Хуст, на якому було проведено 3 дослідницькі роботи.
Усі роботи були визнанні авторськими та виконанні з дотриманням норм та вимог, про що свідчать експертні висновки комісії із запобігання та виявлення академічного плагіату. Праці магістрантів містять наукову новизну та мають вагоме практичне значення і можуть бути використані як для продовження майбутніх досліджень в обраному напрямку, так і в інтересах виробництва.
Не зважаючи на те, що більша частина магістрантів була заочної форми навчання, це ніяк не вплинуло на їх рівень підготовки, який залежав виключно від особистісних якостей безпосередньо кожної людини. Тому члени державної екзаменаційної комісії (ДЕКу) були приємно враженні знаннями та професійним підходом доповідачів, що вилилося у їх оцінках. За підсумками проведеного захисту було виставлено шість п’ятірок, три четвірки та лише дві задовільних оцінки. На думку екзаменаторів, усі претенденти гідно представили власні роботи і достойно відрекомендували себе як фахівці деревообробної галузі, незалежно від отриманої оцінки.
В кінці роботи ДЕК, сторони побажали один одному подальших успіхів на ниві професійної діяльності. Представники навчального закладу радо запросили магістрів завжди відвідувати університет як для вирішення наукових питань, так і особистого характеру, та власним прикладом залучати молодь для вступу до лав студентів НЛТУУ, особливо на спеціальність “Деревообробні та меблеві технології“, а уже магістри, в свою чергу, пообіцяли завжди пам’ятати про рідний університет і працювати на благо людей та України.
Кушпіт А.С., доцент кафедри ТМВД