Програма “Інноваційні стартапи деревообробної та меблевої галузей”
Спеціальність 187 Деревообробні та меблеві технології
Кваліфікація: Бакалавр з деревообробних та меблевих технологій
Тривалість програми: 3 роки 10 місяців
Кількість кредитів: 240 кредитів ЄКТС
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій: Перший
Галузь знань: 18 Виробництво та технології
Передумови вступу: Повна загальна середня освіта
Набір на скорочений термін навчання – Так
Особливі умови вступу: Немає
Характеристика освітньої програми:
Спеціальна освіта та професійна підготовка з деревообробних та меблевих технології.
Випускники навчальної програми, окрім набуття класичних технологічних вмінь зі створення меблевих виробів та виробів з деревини набуватимуть навичок ведення підприємницької діяльності, створення та підтримки малого підприємства, яке виготовлятиме і успішно реалізовуватиме інноваційні вироби у царині меблевого виробництва та деревообробки.
Загальний обсяг навчальної програми — 240 кредитів ЄКТС, в т.ч.: цикл загальної підготовки —77 кредитів ЄКТС, цикл професійної та практичної підготовки — 163 кредити ЄКТС.
Набуті компетенції
Загальні
- Здатність до професійного спілкування державною та іноземною мовами.
- Прагнення до збереження навколишнього середовища.
- Навики здійснення безпечної діяльності.
- Навички використання інформаційних і комунікаційних технологій.
- Здатність працювати в команді.
- Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями.
- Здатність працювати автономно.
- Здатність приймати обґрунтовані рішення.
Спеціальні (фахові) компетентності. Обов`язкові
- Здатність розв’язувати різноманітні проблеми і задачі деревообробних та меблевих виробництв шляхом використання як теоретичних, так і експериментальних методів.
- Здатність організовувати роботу колективу виробничого підрозділу (дільниці, цеху), її планування, матеріальне та інформаційне забезпечення.
- Обізнаність з основними положеннями, методами, принципами фундаментальних та інженерних наук в обсязі, необхідному для досягнення інших результатів програми.
- Здатність застосовувати базові знання про будову та властивості деревини, деревинних матеріалів та деревинних композитів під час вибору раціональних технологій їхнього застосування.
- Здатність виконувати розрахунки на міцність, довговічність, надійність та жорсткість продукції деревообробки, основних конструкційних елементів виробів з деревини і меблів, технологічних пристроїв, деревообробного обладнання та інструменту й інших об’єктів, які відносяться до сфери професійної діяльності.
- Обізнаність із нормативними документами з якості, стандартизації, метрології, сертифікації та галузевих стандартів України.
- Здатність обґрунтовувати вибір та визначати витрати сировини і матеріалів у виробництві пилопродукції, обґрунтовувати та розробляти технологічні процеси лісопиляльно-деревообробного виробництва.
- Здатність обґрунтовувати вибір та визначати витрати сировини і матеріалів, обґрунтовувати та розробляти технологічні процеси виробництва струганого та лущеного шпону, фанерної продукції, деревинних плит та інших деревинних композитів.
- Здатність обґрунтовано вибирати технологію сушіння пиломатеріалів, заготовок, шпону та подрібненої деревини, а також технологічне обладнання для ведення процесу сушіння.
- Здатність проектувати і конструювати вироби з деревини і меблі та розробляти відповідну конструкторсько-технологічну документацію, вибирати та розраховувати витрати деревини, деревинних та інших матеріалів для виготовлення виробів з деревини та меблевих виробів, обґрунтовувати та розробляти технологічні процеси їхнього виробництва.
- Здатність забезпечувати ефективний технологічний процес за дотриманням правил безпечної роботи і охорони навколишнього середовища та характеризувати відходи технологічних процесів деревообробки та виготовлення виробів з деревини і меблів, визначати їх види та кількість, передбачати заходи щодо їх зменшення та покращення екології.
- Здатність працювати із спеціалізованим прикладним програмним забезпеченням для проектування виробів з деревини та меблів, технологічних процесів їхнього виготовлення та продукції деревообробки.
Спеціальні (фахові) компетентності. Вибірковий блок
- Здатність аналізувати і розраховувати економічну ефективність існуючих та розроблених технологічних процесів деревообробки, виробів з деревини та меблів; узагальнювати результати виробничо-господарської діяльності підрозділу, розробляти ефективну бізнес-модель щодо започаткування підприємницької діяльності у сфері виробництва продукції і технологій деревообробки та виготовлення виробів з деревини та меблів.
- Здатність на основі закономірностей і механізму інвестиційних відносин держави, підприємств та фізичних осіб визначати заходи з використання інвестицій як одного з дійових важелів економічної політики підприємства чи держави.
- Здатність аналізувати і оцінити економічну привабливість інвестиційного проекту для різних його учасників (замовників, інвесторів, фінансових посередників, постачальників, споживачів)
- Оволодіння практичними навичками для роботи на персональних комп’ютерах, розвиток алгоритмічного мислення з вивченням мови програмування і сучасного програмного забезпечення комп’ютера
- Здатність до розробки стратегії діяльності з урахуванням результатів аналізу конкурентоздатності підприємства в цілому та оцінки основних економічних показників діяльності підприємства за допомогою сучасних методик і відповідного інструментарію
- Розуміння основ електронної комерції як складової електронного бізнесу та здатність обґрунтувати доцільність проекту на підставі оцінки та аналізу прибутковості та економічного ефекту
- Базові уявлення про основні закономірності та прості технологічні процеси в деревообробній та меблевій галузях.
- Базові уявлення про виріб з деревини та прості технологічні процеси в деревообробній та меблевій галузях.
- Здатність використовувати графічний пакет AutoCAD для розв’язування теоретичних і прикладних задач в професійні діяльності, зокрема для побудувати дво- та тривимірних і об’єкти та їх візуалізації.
- Розуміння методологічних та математичні основи комп’ютерного проектування та здатність розробляти додатки під AutoCAD 2017 на мовах AutoLISP, VisualLisp, DCL у середовищі Microsoft Visual Studio 15; з CAD, CALS, CASE – технологій комп’ютерного проектування
- Здатність до розробки та управління інноваційними стартапами на основі ринкових досліджень.
- Здатність до розробки та управління інноваційними стартапами у сфері послуг на основі ринкових досліджень.
- Здатність обґрунтовувати та приймати раціональні господарські рішення, проводити дослідження економічного чи інвестиційно-інноваційного розвитку підприємства в умовах невизначеності.
- Здатність до оцінювання, інтерпретації та синтезу теоретичної інформації і практичних виробничих даних щодо економічного стану підприємства.
- Здатність до використання сучасних методів діагностики та експертизи економічних та фінансових аспектів діяльності підприємства.
- Здатність до ефективної комунікаційної взаємодії, до поєднання та оптимізації всіх видів ресурсів для проектної діяльності.
- Здатність обґрунтовувати та приймати раціональні господарські рішення в умовах невизначеності.
- Здатність аналізувати і структурувати проблеми підприємства, формувати обґрунтовані рішення щодо планування ринкових, виробничих, організаційних та фінансових аспектів майбутнього бізнесу.
- Визначати шляхи й засоби реалізації підприємницької ідеї щодо планування ринкових, виробничих, організаційних та фінансових аспектів майбутнього бізнесу.
- Здатність формувати обліково-аналітичну інформацію для ефективного управління діяльністю підприємства.
- Здатність застосування знань права та податкового законодавства в практичній діяльності суб’єктів господарювання.
- Здатність формувати обліково-аналітичну інформацію для ефективного управління діяльністю підприємства.
- Загальні уявлення про статистичні методи та їх застосування для контролю якості, особливості проведення наукових досліджень в царині деревооброблення.
- Здатність використовувати статистичні методи для контролю якості продукції та управління технологічними процесами
- Здатність застосувати статистичні методи в управління технологічними процесами чи менеджменті господарської діяльності.
- Здатність на основі знань з теорії формування бізнес-моделі підприємства та практичних навиків методології бізнес-моделювання та оцінки якості управління бізнес-процесами, забезпечення ефективну діяльності організації (підприємства) в умовах ринкової економіки.
- Здатність генерувати нові ідеї та використовувати креативні способи дизайн-мислення для творення нових та удосконалення існуючих продуктів/послуг чи вирішення проблем підприємства.
- Здатністю аналізувати і визначати вимоги до дизайн-проекту, синтезувати набір можливих розв’язків завдання або підходів до виконання дизайн-проекту.
- Здатністю до створенні і виконання проектних рішень з проблем форми, зручності використання, фізичної ергономіки, маркетингу, розвитку бренду і продажів .