Від ідеї до нового стартапу: як виховати підприємця для лісового сектору

Лісовий сектор є ключовим для всіх областей, де висока лісистість. А якщо є потреба обробляти деревину, то потрібні й спеціалісти, які зможуть виконувати таку роботу.

Проте коли після цих слів ви уявляєте собі робітника за верстатом, то глибоко помиляєтеся. Галузі потрібні люди нової формації, які зможуть підняти її на якісно новий рівень, – від ідеї до підприємства під ключ. І готувати таких спеціалістів має намір НЛТУ України, пропонуючи абсолютно нову спеціальність – інноваційні стартапи деревообробної та меблевої галузі, про що нам розповів доктор технічних наук, завідувач кафедри технології виробів із деревини Орест Кійко.

З нового року ми запропонували 4 нових спеціалізації в межах такої нашої спеціальності, як деревообробні і меблеві технології.

Адже, як вам відомо, у 2015–2016 рр. хтось у Києві вирішив, що спеціальність технологія деревообробки – не потрібна, тобто мораторій на експорт круглого лісу необхідний, а люди, які б працювали у цьому секторі, – ні.

Але після року боротьби нам вдалося її повернути і навіть більше – в межах цієї спеціальності ми пропонуємо 4 спеціалізації – «Технології деревообробки», «Технологія меблів і виробів із деревини», «Технологія екологобезпечних дерев’яних конструкцій та будівель» і четверту – «Інноваційні стартапи деревообробної і меблевої галузі».

На ідею відкриття такої спеціалізації нас наштовхнула думка, що підприємств лісового сектору в Україні – катастрофічно мало.

До прикладу в Італії у деревообробній та меблевій промисловостях працює 67500 підприємств, а в Україні – менше ніж 5000. У нашого сусіда, у Польщі працює біля тридцяти тисяч тільки меблевих підприємств

У чому полягає різниця між тими абітурієнтами, які йдуть в ІТ, та тими, які вступають на деревообробні і меблеві технології? Основна причина – це капіталізація навчання абітурієнта. Якщо він знає, що середня заробітна плата у Львові в галузі ІТ $1,5–2 тис., то нічого дивного, що всі ІТ-спеціальності переповнені. Але не всі зможуть бути програмістами навіть при великому бажанні.Це складна професія.Окрім того, такий високий попит на ІТ-спеціальності спровокований тим, що між заробітною платою таких спеціалістів та решти – прірва.

Що більше розвиватимуться і підтягуватимуться за заробітною платою інші галузі, то швидше та прірва ставатиме меншою У навчальному плані передбачено, крім технічних, багато інших дисциплін, які виховуватимуть підприємницький дух, відповідальність і менеджерське вміння. Дисципліни нової спеціалазації будуть пов’язані і з дизайном, і з інвестиційною привабливістю, обліком і оподаткуванням, інноваційністю створюваного продукту.

У світі найцінніші ті спеціалісти, які володіють міждисциплінарними знаннями на стику двох галузей. Щоб досягти успіху у житті, має бути цікавинка, творчий підхід і трохи більше відповідальності, ніж звикли українці, щоб довести ідею до кінця, – саме це дає змогу конкурувати на ринку. І цьому ми вчитимемо наших студентів.

За матеріалами газети “Деревообробник”

Повна версіяhttpss://derevoobrobnyk.com/a/b7285adca479/vid-ideyi-do-novoho-startapu-jak-vykhovaty-pidpryyemtsja-dlja-lisovoho-sektoru

Навчальна програма "Інноваційні стартапи деревообробної та меблевої промисловості