Форум “Кластеру деревообробки та меблевого виробництва 2015″

Відбувся Форум “Кластеру деревообробки та меблевого виробництва 2015″

 

23 грудня 2015р. відбувся   Кластер деревообробки та меблевого виробництва, за підтримки проекту ЄС RERAM та агенції економічного розвитку PPV Knowledge Networks провели регіональний Форум для учасників лісового сектору. Програма Форуму стосувалася двох важливих аспектів  галузі – стратегічних змін в деревообробній галузі та лісовому секторі загалом, а також ініціатив та інновацій в регіоні, зокрема. Серед доповідачів були представники влади, бізнесу, галузевих асоціацій та громадських організацій.

Начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека виступив із підтримкою новоствореної Ради лісового сектору, що виконує функції дорадчого органу при облдержадміністрації та розробляє стратегічні плани розвитку галузі, проводить заходи з підвищення  ефективності використання лісових ресурсів, вивчає соціальні та екологічні аспекти розвитку лісового сектору, а також дає рекомендації та консультує зацікавлені сторони з питань правильності прийняття управлінських рішень. Важливими заходами в області мають стати запровадження механізмів громадського контролю за використанням та відтворенням лісових ресурсів Львівської області, у зв’язку з чим Анатолій Михайлович презентував відповідне розпорядження.

Професор Національного лісотехнічного університету України Орест Кійко поділився проблемами, які він бачить в лісовому секторі Карпатського регіону, а саме відсутність стратегії, велику кількість підприємств у тіньовому секторі, низьку продуктивність у напрямку інновації та інвестиції, модернізації обладнання та технології, нестачу ресурсів та кваліфікованих кадрів. Водночас професор Кійко описав своє бачення на стратегію розвитку лісового сектору Карпатського регіону України та можливості вирішення наявних проблем шляхом інституалізації лісового сектору та ідентифікації конкретних цілей, розробка та виконання якісної стратегії, а також введенням інноваційних рішень в виробничі та управлінські процеси.

Руслан Ющишин, президент Асоціації професійних деревообробників України, наголосив на важливості підвищення кваліфікації кадрів у деревообробній галузі та підтримки вузів лісоекологічного спрямування. Також відкрив питання невиправданого росту цін на необроблену деревину, порівнюючи ціни на кругляк смереки у Польщі та Україні, що змушує виробників підвищувати вартість продукції деревного походження. Такий ріст цін на деревину хвойних порід може бути зумовлений забороною експорту деревини в необробленому вигляді, оскільки експортна ціна кругляка була на 10 – 20% вищою, ніж донедавна в Україні, тому, лісогосподарські підприємства змушені реалізовувати сировину лише на українському ринку та підвищувати ціни до відповідного рівня.

У своєму виступі Наталія Савка, начальник відділу промислової політики Департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації зауважила, що відсутність координації у питанні використання лісових ресурсів, в першу чергу деревини – створює конфліктні ситуації між різними учасниками лісового сектору, окремими галузями, видами бізнесів, громадськістю та іншими групами зацікавлених сторін. Також представила Проект розпорядження голови обласної державної адміністрації про створення Ради лісового сектору при Львівській ОДА та її склад, куди увійшли представники: лісового господарства, деревообробної, меблевої, екологічної, біоенергетичної, целюлозно-паперової галузей, а також представник Львівської ОДА, галузевого ЗМІ та громадськості, до якої можна долучитися та вносити свої пропозиції.

Ірина Головчак, директор спеціалізованої школи дизайну CREATIVE поділилася новою для України темою предметного дизайну та перспективами його розвитку в Західній Україні. Зокрема, цього року у Львові пройшов перший фестиваль предметного дизайну Prom Design Fest, учасниками якого стали понад 30 дизайнерів та виробників предметів інтер’єру.

Володимир Попович, координатор проектів Кластера ДОМВ представив дві ініціативи: Мапу лісового сектору – майданчик для стимулювання розвитку галузі та об’єднання усіх українських гравців лісового сектору на одному онлайн ресурсі, а також проект із залучення громадськості до процесу виявлення незаконних рубок лісів та вдосконалення механізму реакції на корупційні прояви – «Зменшення рівня корупції у лісовому секторі Львівської області», що реалізовується  за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Львівської обласної державної адміністрації.

Модерував дискусії директор Кластеру ДОМВ Володимир Воробей: «Кластер організував Форум для закладення традиції щорічних зустрічей учасників лісового сектора – заготівельників, деревообробників, меблевиків, дизайнерів. У секторі відбуваються істотні зміни на національному та регіональному рівні – і Форум дає можливість прокомунікувати ці зміни. Результати роботи Форуму ляжуть в основу першого засідання Ради лісового сектору Львівської області, яка формується у 2015р. і перше засідання якої відбудеться на початку 2016р.»

Підсумком Форуму стало знайомство різних гравців лісового сектору, презентація можливостей співпраці між спорідненими асоціаціями та деревообробними підприємствами, а також напрацювання планів на посилення співпраці наукових установ, бізнесу, влади, організацій інноваційного розвитку та громадськості для підвищення ефективності використання деревини як ресурсу. Сподіваємося, що  такі зустрічі стануть щорічною практикою і залучатимуть щораз більше коло зацікавлених осіб.

За матеріалами   Кластер деревообробки та меблевого виробництва