Movement to digitization (UNFU to IMOS) або як знайти роботу із зарплатою 25000 грн

На дворі уже розпочало 3-тій десяток XXI століття, відбувається четверта промислова революція, активним учасником якої стає Національний лісотехнічний університет України. Ми продовжуємо розвиватися в ногу з часом і в умовах активного впровадження цифрових технологій в Україні, усвідомлюємо що саме освітня складова має стати рушійним фактором у створенні та використанні інновацій. На шляху до досягнення цієї мети лісотехнічний університет розпочинає тісну співпрацю з провідною європейською фірмою програмного забезпечення для проектування корпусних меблів та інтер’єрів IMOS (https://www.imos3d.com/).
У рамках цієї співпраці, 11 лютого 2020 року було здійснено перші істотні кроки. Зокрема інженером компанії IMOS AG В’ячеславом Соболем та працівниками НЛТУ відбулося встановлення програмного забезпечення (модуля IMOS СAD) та надання 20 ключів для використання програми у навчальному процесі.

Опісля цього на кафедрі ТМВД для студентів і гостей університету було проведено цікаву лекцію на тему “Розвиток меблевої галузі в рамках промислової революції 4.0”, в ході якої В’ячеслав Соболь ознайомив аудиторію з продуктами і можливостями компанії IMOS.


У кінці лекції відбулася цікава дискусія за участю завідувача кафедри ТМВД професора Ореста Кійка, науковців університету, представників бізнесу та студентства. Було ідентифіковано ключові точки розвитку університету та обговорено важливість використання сучасного програмного забезпечення для формування висококваліфікованих спеціалістів нового покоління.
Один із представників меблевого бізнесу приймав активну участь в обговоренні. Його слова були надихаючими для студентів спеціальності «Деревообробні та меблеві технології»: «Вітаю Національний лісотехнічний університет із придбанням такого продукту. Звертаюсь до Вас, дорогі студенти. Опановуйте цю програму. Із знанням таких сучасних технологій Вас чекає дуже цікава і високооплачувана робота. Наше підприємство готове запросити до себе таких спецлістів та запропонувати заробітну плату не менше, ніж 25000 грн.»
На завершальному етапі робочого дня було проведено спільне навчання для фахівців кафедри технології меблів і виробів із деревини, на якому було продемонстровано усі переваги та можливості програми IMOS.

Ідентифікуючи новий інноваційний продукт IMOS, маємо на увазі програмне забезпечення молодої німецької компанії, що орієнтується як на бізнес (сукупність модулів для B2B) так і на клієнта (сукупність модулів для B2C), яка за 20 з лишнім років свого існування змогла створити справді зручну в користуванні широкоопераційну програму з цікавими новинками та доповненнями, що враховує досвід попередніх існуючих програм та вимоги сучасного меблевого ринку.
СAD-модуль програми, що працює на базі AutoCad, дозволяє проводити планування, конструювання, економічні розрахунки і калькуляцію продукції, отримувати карти розкрою матеріалів, специфікації та інші функції за незначний проміжок часу, задаючись лише декількома параметрами. Важливою перевагою платформи є можливість вносити зміни на будь-якому етапі розрахунків, а також те, що програма використовує каталоги провідних виробників і постачальників меблевих матеріалів та комплектуючих, які за потреби оновлюються в онлайн-режимі через портал даних iFum..
Модуль IMOS CAM дозволяє передавати дані розробленого проекту на верстати з ЧПУ задаючи багато параметрів, серед яких вибір інструменту, швидкість різання і подачі, послідовність виконання операцій та інше. Модуль також передбачає використання на виробництві сканерів для зчитування штрих-кодів з деталей меблів.

IMOS NET містить в собі конфігуратор проектування меблів NET-Designer для замовлення в інтернеті типового виробу безпосередньо клієнтом, що забезпечує B2C. Яскравим прикладом використання такої функції від Imos є польська меблева фірма Centrum meble.pl.
Додатковими можливостями програми є модулі IMOS PLAN (3D-візуалізації предметів інтер’єру), IMOS NET Plan 3D (розпізнавання простору реального приміщення, підбір і віртуальне розташування меблів), IMOS 360 (додаткова візуалізація створеного проекту, для перевірки клієнтом функціональності меблів).
IMOS дозволяє завантажувати дані проекту з інших програмних забезпечень, для прикладу Dinalog від Blum, Leico 3D Disco та ін., завдяки синхронізації даних між системами ERP / PPS та IMOS, а також передавати 3D-графічні дані з IMOS у широковикористовувані програми рендерінга та анімацій для створення фотореалістичних зображень.
Отож підсумовуючи, хочемо висловити подяку представнику компанії IMOS і побажати нашим студентам натхнення, терпіння й успіхів для опанування сучасної програми, за якою майбутнє в меблевому ринку України.