Спеціальний тиждень” для студентів університету прикладних наук (м. Берн, Швейцарія) на кафедрі технології меблів та виробів з деревини

BFH Logo deutsch

Special Week (FS 2017)

BFH Logo deutsch

Understanding Global Issues – a Study Trip to Western Ukraine

Спеціальний тиждень (FS 2017nltu gerb
«Розуміння Глобальних проблеми – стажування в Західній Україні»

 Мета Спеціального тижня:

  • Навчитися аналізувати як глобальні, так і локальні проблеми в даному контексті.
  • Навчитися діяти в глобальному і локальному контексті в команді.
  • Розвивати міжнародний обмін.

 З 15 по 19 травня 2017 р. до України приїздили студенти з університету прикладних наук (м. Берн, Швейцарія), які мали заплановану згідно їхнього навчального плану поїздку в Україну. Це так званий «Спеціальний тиждень», в рамках якого студенти – швейцарці в команді з нашими студентами вивчали локальні і глобальні тренди і робили аналіз, розробляли бізнес-план і презентували свої ідеї. Співпраця студентів наших двох країн почалась задовго до приїзду студентів до Львова. Спілкувались вони електронною поштою та в системі персоналізованого навчального середовища Moodle.

Організаторами спеціального тижня були доктори Kurt Wüthrich і Oliver Jancke від швейцарської сторони та проф. Кійко (НЛТУ України ) і п. Радміла Устич (агенція «Форза») з української сторони.

Особливістю «Спеціального тижня» була ґрунтовна попередня теоретична та дослідницька підготовка студентів.

 

image001 За два місяці до «Спеціального тижня» студенти отримали завдання опрацювати різноманітні аспекти: ознайомитись з історією та побутом України, вивчити наявні сировинні ресурси, можливий доступ до ринків, трудові ресурси , транспорт і логістику, норми і законодавство, і т.д.
Також перед ними ставилось завдання аналізу відмінностей між Швейцарією та Україною в глобальних та місцевих проблемах архітектури, деревооброблення і цивільного будівництва; проблем міського та сільського населення, функціонування інфраструктури тощо.

Така підготовка дала можливість більш ефективно працювати на наступному етапі «Спеціального тижня», починаючи з 19 квітня (за 1 місяць до «тижня»), коли були сформовані групи із швейцарських та українських студентів.

Всього було сформовано 6 груп, 24 швейцарських і 8 українських студентів. Кожна команда складалася з 5-6 студентів (4 швейцарських та і 1-2 українських). Цікаво відзначити, що формування студентських робочих груп було випадковим і не могло бути змінено. Цей прийом імітує реальну роботу в колективі, коли Ви не можете вибирати собі колег та вчить працювати у команді за будь-яких умов та виявляти свої здібності. sw_image002.jpg
Студенти повинні були підключитись до платформи Moodle Університету прикладних наук до 19 квітня і працювати місяць разом для того, щоби: підготувати стартову ідею бізнесу, що відповідав би вимогам сталого розвитку; обговорити і запропонувати бізнес-ідеї з урахуванням місцевих умов в Україні, структуру розроблюваної презентації тощо.

Головне завдання підготовки швейцарських студентів полягало в обміні своїми знаннями із своїми українськими партнерами, підготовці до зустрічі у Львові з представниками різних компаній, взагалі з людьми або групами людей, інтерв’ю на вулицях тощо.

sw_image003.jpg
В перший день «Спеціального тижня» (15 травня 2017) була спланована поїздка в дизайнерське бюро «Хочу раю» (бувша територія заводу «Рема»). Бюро засновано цікавими молодими людьми, що створюють та реалізують креативні дизайн-проекти. Основна логіка – вони інноватори, в них важливі інноваційні розробки (однією із основних ідей вищої освіти – підготувати молодих людей, що зможуть створити інноваційні продукти).
На другий день була поїздка на ТзОВ «Галліс» (м. Львів) і на ВАТ ПП «Меблі-Стиль», яке знаходиться в м. Стрий. Швейцарці були приємно вражені, що на підприємстві в Стрию, де є директором Турчин В.В (голова ДЕК НЛТУ України із спеціальності «Деревообробні та меблеві технології»), з ними спілкувалися англійською мовою і взагалі підприємство використовує сучасні методи менеджменту.
В середу 17 травня «Спеціальний тиждень» проходив у НЛТУ України. Зранку свої університети презентували проф. Кійко та доктор Янкер. Доповідачі відповіли на численні питання аудиторії.
У другій половині дня студенти працювали у групах над завершенням бізнес-ідей.
sw_image004.jpg sw_image005.jpg
Представлення університету прикладних наук
(м. Берн, Швейцарія), доктор Янкер
 Представлення НЛТУ України (м. Львів),
проф. Кійко
Завершився спеціальний тиждень показом презентацій створених бізнес-планів. Презентації були короткими, тривалістю 2 хв. Суть короткої презентації полягає в тому, що для переконання інвестора не потрібно більше часу, бо ніхто більше слухати не буде.
Оцінювали презентації журі в кількості 5 осіб ( серед членів журі були викладачі НЛТУ України, представники університету Берна, представники українського бізнесу). Всі презентації були надзвичайно цікавими, але вибрали одну команду-переможця, якій подарували мультимедійні LED проектори до смартфонів.
sw_image007.jpg

Представники двох університетів вирішили продовжили співпрацю та відзначили позитивні сторони проведення «Спеціального тижня», оскільки студенти саме у такий спосіб отримують навики ефективної роботи в команді; вчаться працювати спільно з іноземним діловим партнером; вчаться ефективно спілкуватися через мережеві онлайн ресурси; удосконалюють спілкування англійською мовою в міжкультурному контексті; вчаться збирати та оцінювати необхідну інформацію для розробки нового бізнесу; вчаться робити презентацію.

Все, що студенти вчать за партою – суттєво відрізняється від того, що вони роблять на практиці.

Тому досвід проведення спільного швейцарсько-українського «Спеціального тижня» дуже цінний для нас і його необхідно переймати.