Деревообробці потрібна стратегія

Україні потрібен базовий документ – стратегія – з вирощування й оброблення деревини

Голова товариства лісівників України Юрій Марчук заявив: “Деревообробка. Ми зараз розвиваємо деревообробку не розуміючи до кінця балансу деревини, що потрібен державі.

Ми повинні знати:

  • Скільки потрібно для залізниці, для будівництва.
  • Куди подіти ліс, ми повинні знати до того, як його рубаємо.

І тоді в нас не буде надлишків, які вилазять, і потім хтось думає, як і куди їх продати.

Тобто в указі прописано розробити стратегію розвитку деревообробки в державі. Якщо стратегії не буде, як зрозуміє великий бізнес, як заходити в Україну і що переробляти, як інвестиції заводити. Я думаю, тут відповідальність Міністерства економіки, що відповідає за всі баланси.

Якщо ми знаємо баланси сільського господарства, то чому ми не знаємо, що нам потрібно від лісового господарства?..

В Україні немає базового документа, який у Європі називається Національна лісова політика... Має бути документально підтверджено хто чим займається. Я вважаю, що цей базовий документ має примирити суспільство”, – сказав голова товариства лісівників України.

 

Першочергово потрібно узгодити стандарти щодо деревини в Україні та ЄС: “Правила на ринку деревини повинні бути однакові, правила вирощування лісу мають для всіх бути зрозумілі, і стандарти України повинні бути узгоджені з ЄС або з країнами, з якими ми працюємо”.

Марчук сказав: “Зараз треба пригальмувати, скинути передвиборчі емоції, продумати ці варіанти і постаратися ухвалити ті акти, які врегулюють ринок, а не ті, які введуть додаткове напруження… Я думаю, що вето Президента повинно змусити не образитися комусь, а замислитися: що робимо так, а що не так. Треба провести велику дискусію“.

Він також анонсував у вересні з’їзд лісівників, де деревообробники і виробники обладнання збираються підписати спільну угоду про створення лісопромислової ради, яка б узгоджувала спільні рішення, щоб у нас не було між собою дисонансу.  

 Президент Петро Порошенко ветував закон, який передбачає обмеження річного обсягу заготівлі необроблених лісоматеріалів до 25 млн кубометрів на час дії мораторію на експорт необроблених лісоматеріалів і введення кримінальної відповідальності за контрабанду лісу.

Також Порошенко запропонував парламенту виключити пункт про тимчасову заборону вивезення паливної деревини з ветованого ним закону, спрямованого на збереження українських лісів і запобігання контрабанді необроблених лісоматеріалів.

 

Джерело: httpss://www.5.ua/ekonomika/nadlyshky-i-veto-prezydenta-shcho-potribno-aby-nalahodyty-derevoobrobnu-promyslovist-v-ukraini-174388.html

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.