Професії які ми обираємо

Професії які ми обираємо

Лариса Яремчук, доц. кафедри технологій меблів та виробів з деревини Національного лісотехнічного університету України

Дуже важливим у житті кожної людини є її місце у цьому, на сьогоднішній день, складному суспільному просторі. Інколи проходять роки, а то і десятиліття, поки ти знайдеш себе: вибереш до вподоби гідну працю, створиш гарну сім’ю, придбаєш помешкання і відчуєш себе потрібним у цьому світі.
Поки ти юний мрійливий, тобі здається, от закінчу школу і всі дороги для мене відкриті – це так, але на яку із них стати, щоб не помилитись? Дуже важко після закінчення школи вибрати шлях у майбутнє твоєї професії, тай після закінчення Вишу, не все складається так, як ти собі наміряв коли поступав і навчався. Але при цьому, однозначно можна відзначити, що якщо ти захочеш створити себе, як особистість і будеш наполегливим, то все у тебе вийде і все ти зможеш.
Сьогодні в Україні дуже складна ситуація, особливо в економіці, коли багато підприємств, не працюють, а ті що працюють, знаходяться у не легкій ситуації, щоб втриматись і не втратити свій виробничий потенціал. Та це ще не показник, щоб виїжджати з своєї держави за кордон, Україна повинна відродитись і ви, в цій державі повинні стати її важливим виробничим стержнем, який відновить економіку. Ви повинні і ви зможете стати лідерами у виробництві і у відновленому суспільстві нашої держави.

 

Побувавши, нещодавно, на виставці фірми «Чефла», яка є одним із найбільших виробників обладнання для створення лакофарбових покриттів на виробах із деревини, я зрозуміла, що де-де, а у деревообробленні промислове зростання буде і досить швидко.
Тому можна із впевненістю сказати, що ті, хто сьогодні обере для себе професію інженера технолога деревообробки будуть завжди у попиті для одержання роботи за фахом і при достойній зарплаті.
Виставка була дуже обширна і присвячена високоякісним лакофарбовим матеріалам, високоефективному продуктивному обладнанню та сучасним технологіям для створення захисно-декоративних покриттів деревини.

Лакофарбові матеріали, які представлені італійськими, німецькими, іспанськими, грецькими, швейцарські та іншими відомими європейські фірми вражали своєю якістю, декоративними властивостями і наноновизною, могли задовольнити смаки та потреби самого вибагливого споживача. Але основним пріоритетом виставки було обладнання фірми «Чефла» для виконання опоряджувальних операцій – це сучасні високопродуктивні верстати з програмним управлінням на основі робототехніки, які працюють чітко, безшумно, з мінімальними енергозатратами і створюють високу якість покриття на деревині. Коли дивишся на роботу цих механізмів, здається неймовірним виконати лакофарбове покриття, так швидко і якісно з мінімальними трудозатратами, з високою охороною праці і достатньою екологічною безпекою і так бездоганно.

 

Але саме головне, що я винесла з цієї виставки, це те, що там було чимало представників українського бізнесу, які працюють на деревообробних та меблевих підприємствах, або збираються їх створювати. Розмова з виробниками меблевої та столярно-будівельної продукції, ще раз підтвердила, що таке виробництво ніколи не зникне, а навпаки буде з кожним роком розвиватись. Це підтверджується звітом Української Асоціації меблевиків (УАМ), про те що у 2017 році українська деревообробна промисловість виросла на 2,4%, а меблева галузь України на 18%! Більше того – експорт склав 350 млн. доларів, а імпорт – 100 млн. дол. Можна констатувати, що деревообробна та меблева промисловість, одна із небагатьох, що мають позитивне сальдо.
Це дуже важливо, що деревообробна промисловість відновлюється і розвивається, однак при розмові з виробничниками одна проблема їх турбувала, не так матеріали і нове обладнання, як кваліфіковані кадри, які може якісно готувати Національний лісотехнічний університет України (НЛТУ України), а саме в інститут деревооброблювальних технологій і дизайну (ННІДТД).
Протягом всієї роботи виставки до мене підходили представники українського деревооброблювального бізнесу з проханням скеровувати на їх виробництва випускників НЛТУ України технологів деревообробних та меблевих технологій.

Хочу відзначити, що до моєї прикрості, зарплатня, яка може бути запропонована, для випускників, що прийдуть працювати на підприємства деревообробної та меблевої галузі, набагато вища ніж у доцентів та професорів університету. І якщо хтось, сьогодні, говорить про те, що в даний час професія – деревообробні та меблеві технології у меншому попиті, молодь більше вибирає інформаційні технології, енергетику, економіку та інші, які вважаються пристижніші, він далекий від реаліїв. На виставці самі виробничники дали відповідь для тих, хто ще сумнівається куди піти навчатись. Подивіться скільки зараз ведеться житлового будівництва у наших містах та селах по всій Україні, а ці всі помешкання, які будуть заселені потребують вікон і дверей, настилів для підлоги, меблів для кухні, дитячої, вітальні, спальні та інших кімнат. Хто ж, як не деревообоблювальники та меблевими будуть забезпечувати громадян нашої держави, та ще і сусідніх держав необхідними виробами для житла та побуту.

Можна без сумніву сказати, що професія технолога деревообробних та меблевих виробництв це вічна професія, як і пекаря, лікаря, шевця, кухаря, будівельника, бо без них не може існувати суспільство.

Головне, хотіти вчитися і працювати і тоді ти будеш добрим фахівцем своєї справи і знайдеш своє дуже важливе місце у суспільстві, яке дасть тобі задоволення від життя.

Фото автора