POWER4BIO cross-visit to Bavaria

21 та 22 січня

21 і 22 січня 2020 завідувач кафедри ТМВД проф. Орест Кійко прийняв участь у третьому  перехресному візиті POWER4BIO що відбувся у Мюнхені та Штраубінгу. Учасниками візиту були члени консорціуму POWER4BIO та спільноти POWER4BIO, а також зацікавлені зацікавлені сторони з Державного міністерства, Баварської ради з питань біоекономіки, промислового сектору, науково-дослідних організацій з біоекономіки та компаній, пов’язаних з біоекономікою.

Перехресний візит розпочався з семінару з питань баварської біоекономіки, який відбувся в Міністерстві економічних питань Баварії в Мюнхені. Доповідачі Міністерства, доктор Улріке Вольф та доктор Татьяна Набокін, ознайомили з ознайомленням з біоекономікою Баварії та процесом розробки Баварської стратегії біоекономіки. З вступним словом до POWER4BIO,  виступилаз Лаураю Кюн з Chemie-Cluster Bayern, регіональний представник Баварії в рамках POWER4BIO та організатор цього перехресного візиту. Клавдія Лейферт з EPC gGmbH презентувала пов’язаний з проектом проект біологічної економіки «Горизонт 2020» та декілька інструментів, винайдених у рамках цього проекту, такі як «Атлас найкращих практик», «Тренерські послуги» та особливо нещодавно запущена платформа BiomassTrade. Загальноєвропейська торгова платформа об’єднує виробників біомаси та галузі біомаси, які хочуть торгувати невикористаними залишками біомаси.

У другій половині дня було присвячено семінар-практикум, на якому всі учасники обговорювали у двох робочих групах питання потреби споживачів у вирішенні питань щодо біологічної продукції та шляхів забезпечення того, щоб біоекономіка була сприйнята суспільством. Обидві групи розробили пропозиції, як краще інтегрувати біоекономіку в суспільство в майбутньому. День закінчився соціальним заходом та баварською вечерею.

Другий день перехресного візиту відбувся в Штраубінгу в KoNaRo – Центрі передового досвіду відновлюваних ресурсів і розпочався з баварського Форуму біоекономіки. Регіон відновлюваних ресурсів Штраубінга представив Сабін Гмейнвізер з KoNaRo, Андреа Хайн представила роботу Баварської ради з питань біоекономіки, а Ен-Катрін Кауфманн з компанії Біокампас Штраубінг презентувала інфраструктуру для промисловості на біологічній основі регіону Штраубінг.
Відвіданий Баварський форум з біоекономіки завершився опитуваннями двох регіональних стартапів, заснованих на біологічній основі, LXP Group та Biofibre. Доктор Фрідріх Стреффер з групи LXP дав уявлення про власну технологію, яка розбиває біомасу другого покоління в цукор. Йорг Дьорштейн представив Biofibre, переможець премії за інновації в галузі біополімерів 2019 року. Біоволокно виробляє біопластик на основі біологічного і біологічного розкладу різних характеристик, відповідно до потреб клієнтів.

Під час польового візиту був відвіданий неподалік Центр передового досвіду відновлюваних ресурсів. Центр пропонує постійну виставку “від рослини до використання” про продукти на основі біологічної енергії та біоенергетику. Технології та продукти, виготовлені з відновлюваних ресурсів, представлені та пояснені яскраво та привабливо. Центр досконалості відновлюваних ресурсів також розміщує озеленені будинки, де випробовується біологічний матеріал, щоб уникнути розвитку бур’янів у виноградних насадженнях. Під час візиту до лабораторій Центру було представлено презентацію про біоінженерію мікроорганізмів, які виробляють біохімічні речовини.

Наприкінці перехресного візиту було відвідано демонстраційний завод Clariant Sunliquid. У цій установці целюлозний етанол виробляється із сільськогосподарських залишків із річною потужністю до 1000 тонн етанолу. Відвідувачі ознайомилися з усіма етапами виробництва Clariant Sunliquid, попередньою обробкою, виробництвом ферментів, гідролізом, ферментацією та розділенням. У межах заводу утворюється вода рециркулює, а також енергія. Торт Vinasse та преси, побічні продукти виробництва етанолу, продаються фермерам для використання в якості добрив.