Степан Грицак. Технолог з обробки деревини – це круто!

prof gr28

Технолог з обробки деревини – це круто!

prof gr28Юний друже!  Ти скоро закінчуєш навчання у школі. Зараз у тебе активна підготовка до складання тестів, свято випускного вечора. А попереду – ціле життя…
Ти стоїш на порозі великого вибору:

  • Чому присвятити себе?
  • Яку професію обрати?
  • Чим займатися, щоб принести користь собі, своїй родині, майбутній сім’ї, людям, державі?

Вибір великий і зорієнтуватися у ньому досить нелегко.

Що це має бути за професія, щоб бути цікавою, яскравою, творчою, приносити користь людям, бути завжди затребуваною, тобто, щоб суспільство Дерев’яний будинокпостійно мало зацікавленість в наслідках (продуктах) цієї праці. Іншими словами, щоб завжди була робота, а, отже, і можливість заробляти на достойне життя, утримувати сім’ю, збагачувати державу за рахунок сплати податків.

Добре, щоб це була професія традиційна, творча, затребувана, не наносила шкоди для навколишнього середовища (екологічно орієнтована), добре оплачувана.

Як говорить досвід, найбільш затребуваними є професії які пройшли випробування часом, тобто стали традиційними. Бо вони, як правило, на-правлені на задоволення життєвих потреб людини.

Садовий (дачний) дерев’яний будинокМи пропонуємо тобі обрати цікаву професію, пов’язану з обробкою деревини і деревинних матеріалів. Це чи не найдревніший вид людської дія-льності. Якого тільки різноманіття, багатогранності має даний вид людської діяльності. Про це свідчать назви професій: тесляр, столяр, бондар (вироб-ник бочок), виробниками коліс (стельмах?), возів (карет), дерев’яних музич-них інструментів, спортивного інвентаря, різноманітних видів меблів, а та-кож різноманітних виробів повсякденного споживання (олівці, сірники, зу-бочистки, палички для морозива, предмети кухонного начиння, сувеніри, тощо). Також на теренах України розповсюджені прізвища людей, предки яких займалися тим, чи іншим видом діяльності (Тесленко, Столяр, Столяр-чук, Бондар, Бондаренко і т.д.).

Професія “технолог з обробки деревини” вимагає творчого підходу, постійного вдосконалення знань і навиків. Конструювання виробів з дереви-ни неможливо без творчого розвитку особистості, вдосконалення навиків ди-зайнера і конструктора, знань сучасних тенденцій розвитку інтер’єрів при-міщень. Сам процес обробки деревини, виготовлення виробів не можна уявити без знань сучасного обладнання і технологічних процесів.

Паркетні покриття для підлоги

Чому ця професія завжди затребувана? Мабуть тому, що вона напра-влена на задоволення потреб людини від народження, протягом всього життя і, як це не гірко звучить, відходу у вічність.

Немає мабуть, більшої радості в сім’ї, ніж народження дитини. Отут потрібна колиска, іграшки, ходунки і ще багато іншого. А хто це буде робити? Правильно – спеціалісти з обробки деревини.

дитяча колиска prof gr14 prof gr15 Дитяче ліжко
 Дитячі колиски  Дитячі ліжка

Дитина підросла. І їй потрібно дитяче ліжко, солідні дерев’яні іграшки, санки, лижі, ключки і багато чого іншого. А хто це буде робити? Правильно – спеціалісти з обробки деревини.

Доросла людина придбала квартиру. І їй потрібно вікна і двері, паркет і плінтус, меблі для кухні і передпокою, вітальні і кабінету, дивани і кріс-ла, столи і стільці та ще багато, багато, багато, багато іншого. А хто це буде робити? Правильно – спеціалісти з обробки деревини.

Сім’я захотіла придбати дерев’яний заміський будинок. Біля будинку добре мати розкішну альтанку, гойдалку, лавку. А хто це буде робити? Правильно – спеціалісти з обробки деревини.

А щоб комфортно в ньому було жити, їй потрібно вікна і двері, паркет і плінтус, меблі для кухні і передпокою, вітальні і кабінету, дивани і крісла, столи і стільці та ще багато, багато, багато, багато іншого.
А хто це буде ро-бити? Правильно – спеціалісти з обробки деревини.

prof gr17
Кухонні меблі Меблі для вітальні

Ви зібрались на пікнік? Вам напевно потрібне деревне вугілля, розкладні туристичні столи і стільці.
А хто це буде робити? Правильно – спеціалісти з обробки деревини.

Престижність даної професії підкреслюється тим, що вона безпосередньо пов’язана з охороною навколишнього середовища, точніше з береж-ливим використанням ресурсів. Безсумнівною перевагою є використання відновлювальних ресурсів деревини. Це дуже важливо для сучасного світу, для майбутніх поколінь. Бо виживання людства в цілому, здоров’я людей зале-жить від наявності ресурсів, стану навколишнього середовища, від хорошої екології.

Не останнім аргументом вибору професії, пов’язаної з обробкою деревини є достатньо висока стабільна заробітна плата. Особливо коли ти організуєш власне приватне підприємство.

Якщо тебе зацікавили ці аргументи у виборі професії, тоді в тебе одна дорога – поступити на навчання у Національний лісотехнічний університет України в Інститут деревооброблювальних технологій і дизайну.

Університет знаходиться в мальовничому місті Львів, яке називають культурною столицею України. Навчальні корпуси і об’єкти інфраструктури розташовані компактно в зеленій зоні. Студенти забезпечуються комфортним гуртожитком. Тут є ще багато переваг і приємних несподіванок. Багато студентів вже під час навчання працюють на підприємс-твах, реалізовуючи і вдосконалюючи набуті знання.

Вироби з деревини та деревинних мат еріалів, які Ти бачиш на світлинах у цій статті ти зможеш самостійно конструювати і виготовити навчаючись на спеціальності “Деревообробні та меблеві технологіїї”   в Інституті деревооброблювальних технологій і дизайну   НЛТУ України.