Є дві причини, що мотивували організаторів до проведення цього інноваційного «Спеціального тижня».

Україна-Швейцарія. Спеціальний тижденьПричина 1. Зовсім недавно автор цих рядків мав розмову із колегою із Швейцарії. У рамках дискусії у мене виникло питання – поділіться секретами успіху вашої країни, оскільки саме Швейцарія посідає чільні місця у світових рейтингах сталого розвитку та якості життя. Відповідь була неочікуваною (принаймні для мене) – ми не маємо так багато природніх ресурсів, як інші країни і тому основні наші здобутки ми маємо завдяки системі нашої освіти.

Причина 2. Говорячи про інноваційність ми часто звертаємо увагу на такі безумовні сучасні, креативні та перспективні речі, як інтернет речей, промисловість 4.0, штучний інтелект та інші основні здобутки сучасної думки. Але дискутуючи про освітні проблеми, ми також часто робимо кардинальну помилку – ми малюємо у нашій уяві картину, що не зазнала змін протягом останніх декількох сотень років: вчитель стоїть навпроти аудиторії та малює щось на дошці. Змінилось все, що оточую нас і тільки вчитель користується таким «новітнім методологічним дивайсом», як дошка, застосовуючи класичну схему викладу лекційного матеріалу.

«Спеціальний тиждень» - це форма навчання, що розповсюджена у Швейцарії (зокрема в Університеті Прикладних Наук м. Берн, де готують фахівців за спорідненими до наших спеціальностями: такими, як «Технологія деревообробки» та «Цивільна інженерія»).
НЛТУ України співпрацює з університетом прикладних наук уже другий рік поспіль.

Special Week (FS 2017)

BFH Logo deutsch

Understanding Global Issues – a Study Trip to Western Ukraine

Спеціальний тиждень (FS 2017nltu gerb
«Розуміння Глобальних проблеми – стажування в Західній Україні»

 Мета Спеціального тижня:

  • Навчитися аналізувати як глобальні, так і локальні проблеми в даному контексті.
  • Навчитися діяти в глобальному і локальному контексті в команді.
  • Розвивати міжнародний обмін.

 З 15 по 19 травня 2017 р. до України приїздили студенти з університету прикладних наук (м. Берн, Швейцарія), які мали заплановану згідно їхнього навчального плану поїздку в Україну. Це так званий «Спеціальний тиждень», в рамках якого студенти - швейцарці в команді з нашими студентами вивчали локальні і глобальні тренди і робили аналіз, розробляли бізнес-план і презентували свої ідеї. Співпраця студентів наших двох країн почалась задовго до приїзду студентів до Львова. Спілкувались вони електронною поштою та в системі персоналізованого навчального середовища Moodle.

Організаторами спеціального тижня були доктори Kurt Wüthrich і Oliver Jancke від швейцарської сторони та проф. Кійко (НЛТУ України ) і п. Радміла Устич (агенція «Форза») з української сторони.

Особливістю «Спеціального тижня» була ґрунтовна попередня теоретична та дослідницька підготовка студентів.

uch reram 2016 small18 та 19 травня  2016 р.у Львові дискутували та обмінювалися досвідом понад 80 учасників з різних країн в рамках завершальної конференції дворічного європейського проекту RERAM. Сприяння надійному партнерству між підприємствами, організаціями підтримки бізнесу, науковцями та органами влади з метою впровадження ефективного використання сировини та ресурсів для підвищення конкурентоспроможності лісового сектору стали ключовими питаннями заходу...

Детальніше: http://www.domv.lviv.ua/reram-conference-may-2016

Джерело: http://www.domv.lviv.ua

Відбувся Форум “Кластеру деревообробки та меблевого виробництва 2015″

 

10342814 1500338066938912 2770388282760772404 n

23 грудня 2015р. відбувся   Кластер деревообробки та меблевого виробництва, за підтримки проекту ЄС RERAM та агенції економічного розвитку PPV Knowledge Networks провели регіональний Форум для учасників лісового сектору. Програма Форуму стосувалася двох важливих аспектів галузі – стратегічних змін в деревообробній галузі та лісовому секторі загалом, а також ініціатив та інновацій в регіоні, зокрема. Серед доповідачів були представники влади, бізнесу, галузевих асоціацій та громадських організацій.

 RERAM - Bridging Gaps between R2I in Resource Efficiency and Raw Materials Forschung und Innovation für Ressourceneffizienz in der Holzindustrie  ( http://www.reram.eu)


 

 Map of RERAM participants and partner regions

 

Резюме проекту – ключові факти
 

RERAM– це проект міжнародної співпраці, фінансований 7-ю Рамковою Програмою Європейської Комісії у сфері охорони клімату, ефективності ресурсів та сировини.
Це один з небагатьох проектів FP7-INCO у сфері лісового господарства та деревообробки.
Основною метою проекту є посилення співпраці та координації науки та технологічних інновацій між ЄС та країнами програми Європейської Політики Сусідства, особливо у Східній Європі.

 

Консорціум: 11 партнерів із 9 країн: ЄС: Німеччина, Бельгія, Австрія, Польща;  Країни ЄПС: Україна, Молдова, Грузія, Арменія, Азербайджан

Тривалість проекту: 01/06/2014 – 31/05/2016 (2 роки )

Загальний бюджет: 1,3 млн євро, внесок ЄС 990,250 євро

Координатор проекту RERAM Міжнародний Інститу Лісу та Деревини Північної Рейн-Вестфалії в Університеті Мюнстера, авторитетний центр компетенції з Німеччини у сфері лісової екології, лісового господарства та деревини, а також міжнародної співпраці.