Публікації профорієнтаційного спрямування

Рейтинг користувача: 3 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
meb del 1 17 tytul

Зовсім недавно автору цих рядків надійшла пропозиція від видання «Мебельное дело» про написання статті щодо стану, перспектив та проблем розвитку виробництва меблів в Україні. Однозначної відповіді, принаймні на той час, не було через перевантаженість власними справами. У процесі роздумів, на одному з телевізійних каналів випадково промайнули кадри одного з найулюбленіших фільмів мого дитинства «Три горішки для попелюшки» і питання щодо написання статті вирішилось само собою, оскільки несподіване порівняння популярного казкового образу попелюшки та меблевої промисловості України видалось цікавим.

Залишилось тільки для прийняття остаточного рішення про певну схожість між видуманим казковим героєм і реально існуючою галуззю промисловості цілої держави відповісти на три маленьких питання 
 1.  Що цікавого сталось у меблевій промисловості України за останнє десятиріччя? (можливо меблеве виробництво втратило матір і повинно жити у постійних суперечках із злою мачухою?);
 2. Чи може претендувати виробництво меблів в Україні на певну виключну важливість та ексклюзивність? (чи меблева галузь України має більше недоліків ніж переваг і, як наслідок, не може викликати такі ж симпатії, як ввічлива, мила і працелюбна попелюшка?);
 3. Які майбутні перспективи меблевого виробництва в Україні? (чи потрібно шукати для меблевої галузі чарівного принца з метою одруження і забезпечення безбідного майбутнього чи існує інший
  вихід?).

(Повний текст статті в PDF форматі див. за посиланням : https://drive.google.com/file/d/0B2xanR3lz_p-WFlSd3d2UEUxUms/view?usp=sharing)

Рейтинг користувача: 1 / 5

Активна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

 ліс 1

Лісовий сектор є ключовим для всіх областей, де висока лісистість. А якщо є потреба обробляти деревину, то потрібні й спеціалісти, які зможуть виконувати таку роботу.

 

Проте коли після цих слів ви уявляєте собі робітника за верстатом, то глибоко помиляєтеся. Галузі потрібні люди нової формації, які зможуть підняти її на якісно новий рівень, – від ідеї до підприємства під ключ. І готувати таких спеціалістів має намір НЛТУ України, пропонуючи абсолютно нову спеціальність – інноваційні стартапи деревообробної та меблевої галузі, про що нам розповів доктор технічних наук, завідувач кафедри технології виробів із деревини Орест Кійко.

adm l

З нового року ми запропонували 4 нових спеціалізації в межах такої нашої спеціальності, як деревообробні і меблеві технології.

Адже, як вам відомо, у 2015–2016 рр. хтось у Києві вирішив, що спеціальність технологія деревообробки – не потрібна, тобто мораторій на експорт круглого лісу необхідний, а люди, які б працювали у цьому секторі, – ні.

Але після року боротьби нам вдалося її повернути і навіть більше – в межах цієї спеціальності ми пропонуємо 4 спеціалізації – «Технології деревообробки», «Технологія меблів і виробів із деревини», «Технологія екологобезпечних дерев’яних конструкцій та будівель» і четверту – «Інноваційні стартапи деревообробної і меблевої галузі».

На ідею відкриття такої спеціалізації нас наштовхнула думка, що підприємств лісового сектору в Україні – катастрофічно мало.

 

mapswДо прикладу в Італії у деревообробній та меблевій промисловостях працює 67500 підприємств, а в Україні – менше ніж 5000. У нашого сусіда, у Польщі працює біля тридцяти тисяч тільки меблевих підприємств

У чому полягає різниця між тими абітурієнтами, які йдуть в ІТ, та тими, які вступають на деревообробні і меблеві технології? Основна причина – це капіталізація навчання абітурієнта. Якщо він знає, що середня заробітна плата у Львові в галузі ІТ $1,5–2 тис., то нічого дивного, що всі ІТ-спеціальності переповнені. Але не всі зможуть бути програмістами навіть при великому бажанні.Це складна професія.Окрім того, такий високий попит на ІТ-спеціальності спровокований тим, що між заробітною платою таких спеціалістів та решти – прірва.

Що більше розвиватимуться і підтягуватимуться за заробітною платою інші галузі, то швидше та прірва ставатиме меншою У навчальному плані передбачено, крім технічних, багато інших дисциплін, які виховуватимуть підприємницький дух, відповідальність і менеджерське вміння. Дисципліни нової спеціалазації будуть пов’язані і з дизайном, і з інвестиційною привабливістю, обліком і оподаткуванням, інноваційністю створюваного продукту.

У світі найцінніші ті спеціалісти, які володіють міждисциплінарними знаннями на стику двох галузей. Щоб досягти успіху у житті, має бути цікавинка, творчий підхід і трохи більше відповідальності, ніж звикли українці, щоб довести ідею до кінця, – саме це дає змогу конкурувати на ринку. І цьому ми вчитимемо наших студентів.

ushstartu

За матеріалами газети "Деревообробник"

Повна версія

https://derevoobrobnyk.com/a/b7285adca479/vid-ideyi-do-novoho-startapu-jak-vykhovaty-pidpryyemtsja-dlja-lisovoho-sektoru

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

Співпраця бізнесу та освіти на Столярному фестивалі REMESLO

16-17 вересня 2017 року в Києві проходив Столярний фестиваль REMESLO. Фестиваль REMESLO – це унікальний шанс побачити й поспілкуватися з креативним осередком деревообробної справи України, дізнатися про новинки у галузі виробництва та обладнання, інструменту, познайомитися з новими видами матеріалів та сировини, дізнатися про навчальні заклади України та освітні програми, що готують фахівців деревообробної галузі й отримати роботу.

remeslo001

На фестивалі були представлені: виробники предметів інтер’єру, виробники матеріалів для столярних виробів, компанії з продажу технологій та обладнання, зокрема Felder, представники вищих навчальних закладів, курсів, шкіл, освітньо-профільних програм деревообробної та меблевої галузей.

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

Знайомство з інноваціями або екскурсія студентів-технологів на BLUM

blum 001Студенти навчально-наукового інституту Деревооброблювальних технологій і дизайну НЛТУ України, в рамках вивчення дисципліни «Технологія меблевих виробів» відвідали українське представництво компанії “Blum” – світового лідера у виробництві інноваційної меблевої фурнітури.

Студентів ознайомили з історією створення та розвитку компанії “Blum”: від маленького сімейного підприємства, що спеціалізувалося на виготовленні кінських підков, до компанії із виготовлення найякіснішої меблевої фурнітури із світовим ім’ям.

Для кращого засвоєння матеріалу та з метою забезпечення кращої комунікації, студентів розділили на декілька груп. Студентів ознайомили із програмним забезпеченням, розробленим компанією “Blum”: EASY ASSEMBLY, DYNALOG та DYNAPLAN. Було проведено демонстрацію його практичного застосування на етапах проектування корпусних меблевих виробів та встановлення фурнітури “Blum” при збиранні виробів. Для студентів провели коротке практичне заняття із формування отворів під фурнітуру із застосуванням свердлильно-запресувального обладнання та кондукторів фірми “Blum”.

                blum 002                        blum 003             

Також студентів ознайомили із організацією роботи на складі та логістикою підприємства. Проте, мабуть найцікавіше було попереду. Студентам запропонували провести «test-drive» кухні. Представники Blum розказали про сучасні тенденції та правила конструювання корпусних меблевих виробів для кухонь. Продемонстрували застосування різної фурнітури для забезпечення вирішення різних завдань.

 blum 004      blum 005

 

Насамкінець для студентів було організовано «іспит» на засвоєння інформації про компанію та продукцію “Blum”. Студенти, які дали найбільше правильних відповідей були нагороджені призами.

    blum 006            blum 007      

 

На переконання всіх учасників поїздки, такі екскурсії є надзвичайно корисними, адже дозволяють майбутнім фахівцям меблевого виробництва вже сьогодні отримувати знання, що дозволять їм бути конкурентноздатними на ринку праці вже завтра.

Висловлюємо щиру подяку у сприянні в організації екскурсії всьому колективу представництва “Blum” в Україні, а особливо п. Нестору Ю.Б.

blum 008

 

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Special Week (FS 2017)

BFH Logo deutsch

Understanding Global Issues – a Study Trip to Western Ukraine

Спеціальний тиждень (FS 2017nltu gerb
«Розуміння Глобальних проблеми – стажування в Західній Україні»

 Мета Спеціального тижня:

 • Навчитися аналізувати як глобальні, так і локальні проблеми в даному контексті.
 • Навчитися діяти в глобальному і локальному контексті в команді.
 • Розвивати міжнародний обмін.

 З 15 по 19 травня 2017 р. до України приїздили студенти з університету прикладних наук (м. Берн, Швейцарія), які мали заплановану згідно їхнього навчального плану поїздку в Україну. Це так званий «Спеціальний тиждень», в рамках якого студенти - швейцарці в команді з нашими студентами вивчали локальні і глобальні тренди і робили аналіз, розробляли бізнес-план і презентували свої ідеї. Співпраця студентів наших двох країн почалась задовго до приїзду студентів до Львова. Спілкувались вони електронною поштою та в системі персоналізованого навчального середовища Moodle.

Організаторами спеціального тижня були доктори Kurt Wüthrich і Oliver Jancke від швейцарської сторони та проф. Кійко (НЛТУ України ) і п. Радміла Устич (агенція «Форза») з української сторони.

Особливістю «Спеціального тижня» була ґрунтовна попередня теоретична та дослідницька підготовка студентів.

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

 

Після ЗНО у Лісотех (НЛТУ України)! А чому б і ні?!

Феномен такої звичної для нас деревини, на сьогоднішній день, повністю не вивчений і не розгаданий навіть науковцями. На відміну від рослин , які протягом року зароджуються, розвиваються, плодоносять, всихають і відмирають, деревина має властивості розвиватись протягом століть і накопичувати свою масу і зберігати її після заготівлі дерева.

Деревяний тракторВ Україні в давнину дерево шанували наче людину, вірили що воно має душу. Дерево в розумінні і уяві людей - це було друге чудо після сонця.

Деревину можна переробляти механічним і хімічним способами і практично усі частинки дерева можуть бути використані для бізнесу від коріння, стовбура, гілля , кори і навіть хвої та листя. Найменшою фізичною частиною деревини можна вважати частинки деревного борошна, шліфувальний порох. Не використовують тільки об'єм гнилі, усихання, упресування, що становитиме 7...10% від загального об’єму дерева. Таким чином масу деревини можна використати на 90-93%. В своїй структурі деревина містить багато хімічних речовин які можна екстрагувати особливо в корінні, корі та хвої. Ці речовини можуть суттєво доповнити вартість деревини. Науковці нараховують 20...30 тисяч виробів з деревини, які можуть бути отримані механічними, хімічними, гідролізним способами за наявності відповідних знань, сировини, технологій, можливостей і потреб в їх отриманні.

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

Технолог з обробки деревини – це круто!

prof gr28Юний друже!  Ти скоро закінчуєш навчання у школі. Зараз у тебе активна підготовка до складання тестів, свято випускного вечора. А попереду – ціле життя…
Ти стоїш на порозі великого вибору:

 • Чому присвятити себе?
 • Яку професію обрати?
 • Чим займатися, щоб принести користь собі, своїй родині, майбутній сім’ї, людям, державі?

Вибір великий і зорієнтуватися у ньому досить нелегко.

Що це має бути за професія, щоб бути цікавою, яскравою, творчою, приносити користь людям, бути завжди затребуваною, тобто, щоб суспільство Дерев’яний будинокпостійно мало зацікавленість в наслідках (продуктах) цієї праці. Іншими словами, щоб завжди була робота, а, отже, і можливість заробляти на достойне життя, утримувати сім’ю, збагачувати державу за рахунок сплати податків.

Добре, щоб це була професія традиційна, творча, затребувана, не наносила шкоди для навколишнього середовища (екологічно орієнтована), добре оплачувана.

Як говорить досвід, найбільш затребуваними є професії які пройшли випробування часом, тобто стали традиційними. Бо вони, як правило, на-правлені на задоволення життєвих потреб людини.

Рейтинг користувача: 4 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаНеактивна зірка

 Традиційні вміння та навички українського народу, що формувались протягом століть з метою раціонального перетворення життєвого простору та естетизації навколишньої дійсності відтворювались через народні ремесла та промисли до яких відносять хліборобство, бджільництво, рибальство, гончарство, писанкарство, теслярство, гутництво та сотні інших занять, збережені        крізь призму часу .

prof jar1Оброблення деревини, зокрема теслярство, відоме в Україні з давніх часів. З дерева виготовляли найпростіші знаряддя праці, тесали дошки, будували житла, виробляли різноманітні предмети меблів, хатнє начиння, господарський реманент, тощо. На основі використання деревини розвивалась низка ремесел, які особливо були поширені на Поділлі, Поліссі, в Галичині та Закарпатті.

Основним будівельним матеріалом у минулому була деревина, а основним майстром тесляр. Професія тесляра не втратила своєї актуальності й сьогодні. При виготовленні меблів, столярно-будівельних виробів дерев’яного будівництва не можна обійтися без умілих рук, кмітливості та майстерності тесляра.

   
© кафедра ТМВД НЛТУ України