Публікації профорієнтаційного спрямування

Рейтинг користувача: 3 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
meb del 1 17 tytul

Зовсім недавно автору цих рядків надійшла пропозиція від видання «Мебельное дело» про написання статті щодо стану, перспектив та проблем розвитку виробництва меблів в Україні. Однозначної відповіді, принаймні на той час, не було через перевантаженість власними справами. У процесі роздумів, на одному з телевізійних каналів випадково промайнули кадри одного з найулюбленіших фільмів мого дитинства «Три горішки для попелюшки» і питання щодо написання статті вирішилось само собою, оскільки несподіване порівняння популярного казкового образу попелюшки та меблевої промисловості України видалось цікавим.

Залишилось тільки для прийняття остаточного рішення про певну схожість між видуманим казковим героєм і реально існуючою галуззю промисловості цілої держави відповісти на три маленьких питання 
  1.  Що цікавого сталось у меблевій промисловості України за останнє десятиріччя? (можливо меблеве виробництво втратило матір і повинно жити у постійних суперечках із злою мачухою?);
  2. Чи може претендувати виробництво меблів в Україні на певну виключну важливість та ексклюзивність? (чи меблева галузь України має більше недоліків ніж переваг і, як наслідок, не може викликати такі ж симпатії, як ввічлива, мила і працелюбна попелюшка?);
  3. Які майбутні перспективи меблевого виробництва в Україні? (чи потрібно шукати для меблевої галузі чарівного принца з метою одруження і забезпечення безбідного майбутнього чи існує інший
    вихід?).

(Повний текст статті в PDF форматі див. за посиланням : https://drive.google.com/file/d/0B2xanR3lz_p-WFlSd3d2UEUxUms/view?usp=sharing)

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Як переконати студентів-технологів, що опорядження виробів з деревини – чоловіча справа?


Для цього необхідно завітати до чарівних випускниць НЛТУ України, успішних бізнес-леді п.Наталії Трохимчук та п.Наталії Яромич на підприємство «KEMICHAL». Щороку уже впродовж майже десятиліття це підприємство гостинно розчиняє двері для студентів-технологів та студентів-дизайнерів Інституту деревооброблювальних технологій і дизайну НЛТУ України. Завдячуємо цьому саме нашим випускницям, які до глибини душі розуміють технологічну необхідність проведення таких занять у виробничих лабораторіях.
 
П. Наталя Трохимчук вщерть напоїла студентів виробничою мудрістю, адже починала свій шлях мисткині-опоряджувальниці на деревообробному підприємстві у м. Кам’янець-Подільський і не з книжок розуміє, на чому акцентувати увагу у своїй розповіді, що насамперед повинен вміти та знати технолог деревооброблення.

Рейтинг користувача: 1 / 5

Активна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

 

І ми там бували...

24 – 25 квітня 2018 р. у Харківському Національному технічному університеті сільського господарства імені Петра Василенка (ХНТУСТ) на підставі листа МОНУкоманда студентів навчально наукового інституту деревооброблювальних технологій і дизайну (ННІ ДТД) в складі:

- Ольга Павликовська (ТД-51м)

- Василь Коновалюк (ТД-51м)

Разом з керівником групи проф. кафедри ТМВД Іваном Войтовичем, та командою ІКТ і МАКІТ нашого університету, вперше прийняли участь в ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади «Деревооброблювальні та меблеві технології».

Зі слів завідувачки кафедри Деревообробних технологій та сисмотехніки лісового комплексу ХНТУСТ Суски Анастасії Анатоліївни в олімпіаді прийняли участь 11 команд студентів вузів лісотехнічного профілю України у складі 79 чоловік.

На даному етапі студенти показали своє вміння в:

І тур – комп’ютерне тестування з базових дисциплін;

ІІ тур – письмове виконання комплексного кваліфікаційного завдання за фахом;

ІІІ тур – презентація науково-дослідних робіт за тематикою якою вони займались в стінах рідних навчальних закладів;

За результатами підбиття підсумків усіх трьох турів 25.04.2018 р. в урочистій установці відбулось нагородження переможців та учасників олімпіади.

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
  Є дві причини, що мотивували організаторів до проведення цього інноваційного «Спеціального тижня».

Україна-Швейцарія. Спеціальний тижденьПричина 1. Зовсім недавно автор цих рядків мав розмову із колегою із Швейцарії. У рамках дискусії у мене виникло питання – поділіться секретами успіху вашої країни, оскільки саме Швейцарія посідає чільні місця у світових рейтингах сталого розвитку та якості життя. Відповідь була неочікуваною (принаймні для мене) – ми не маємо так багато природніх ресурсів, як інші країни і тому основні наші здобутки ми маємо завдяки системі нашої освіти.

Причина 2. Говорячи про інноваційність ми часто звертаємо увагу на такі безумовні сучасні, креативні та перспективні речі, як інтернет речей, промисловість 4.0, штучний інтелект та інші основні здобутки сучасної думки. Але дискутуючи про освітні проблеми, ми також часто робимо кардинальну помилку – ми малюємо у нашій уяві картину, що не зазнала змін протягом останніх декількох сотень років: вчитель стоїть навпроти аудиторії та малює щось на дошці. Змінилось все, що оточую нас і тільки вчитель користується таким «новітнім методологічним дивайсом», як дошка, застосовуючи класичну схему викладу лекційного матеріалу.

«Спеціальний тиждень» - це форма навчання, що розповсюджена у Швейцарії (зокрема в Університеті Прикладних Наук м. Берн, де готують фахівців за спорідненими до наших спеціальностями: такими, як «Технологія деревообробки» та «Цивільна інженерія»).
НЛТУ України співпрацює з університетом прикладних наук уже другий рік поспіль.

Рейтинг користувача: 1 / 5

Активна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

 ліс 1

Лісовий сектор є ключовим для всіх областей, де висока лісистість. А якщо є потреба обробляти деревину, то потрібні й спеціалісти, які зможуть виконувати таку роботу.

 

Проте коли після цих слів ви уявляєте собі робітника за верстатом, то глибоко помиляєтеся. Галузі потрібні люди нової формації, які зможуть підняти її на якісно новий рівень, – від ідеї до підприємства під ключ. І готувати таких спеціалістів має намір НЛТУ України, пропонуючи абсолютно нову спеціальність – інноваційні стартапи деревообробної та меблевої галузі, про що нам розповів доктор технічних наук, завідувач кафедри технології виробів із деревини Орест Кійко.

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

Співпраця бізнесу та освіти на Столярному фестивалі REMESLO

16-17 вересня 2017 року в Києві проходив Столярний фестиваль REMESLO. Фестиваль REMESLO – це унікальний шанс побачити й поспілкуватися з креативним осередком деревообробної справи України, дізнатися про новинки у галузі виробництва та обладнання, інструменту, познайомитися з новими видами матеріалів та сировини, дізнатися про навчальні заклади України та освітні програми, що готують фахівців деревообробної галузі й отримати роботу.

remeslo001

На фестивалі були представлені: виробники предметів інтер’єру, виробники матеріалів для столярних виробів, компанії з продажу технологій та обладнання, зокрема Felder, представники вищих навчальних закладів, курсів, шкіл, освітньо-профільних програм деревообробної та меблевої галузей.

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

Знайомство з інноваціями або екскурсія студентів-технологів на BLUM

blum 001Студенти навчально-наукового інституту Деревооброблювальних технологій і дизайну НЛТУ України, в рамках вивчення дисципліни «Технологія меблевих виробів» відвідали українське представництво компанії “Blum” – світового лідера у виробництві інноваційної меблевої фурнітури.

Студентів ознайомили з історією створення та розвитку компанії “Blum”: від маленького сімейного підприємства, що спеціалізувалося на виготовленні кінських підков, до компанії із виготовлення найякіснішої меблевої фурнітури із світовим ім’ям.

Для кращого засвоєння матеріалу та з метою забезпечення кращої комунікації, студентів розділили на декілька груп. Студентів ознайомили із програмним забезпеченням, розробленим компанією “Blum”: EASY ASSEMBLY, DYNALOG та DYNAPLAN. Було проведено демонстрацію його практичного застосування на етапах проектування корпусних меблевих виробів та встановлення фурнітури “Blum” при збиранні виробів. Для студентів провели коротке практичне заняття із формування отворів під фурнітуру із застосуванням свердлильно-запресувального обладнання та кондукторів фірми “Blum”.

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Special Week (FS 2017)

BFH Logo deutsch

Understanding Global Issues – a Study Trip to Western Ukraine

Спеціальний тиждень (FS 2017nltu gerb
«Розуміння Глобальних проблеми – стажування в Західній Україні»

 Мета Спеціального тижня:

  • Навчитися аналізувати як глобальні, так і локальні проблеми в даному контексті.
  • Навчитися діяти в глобальному і локальному контексті в команді.
  • Розвивати міжнародний обмін.

 З 15 по 19 травня 2017 р. до України приїздили студенти з університету прикладних наук (м. Берн, Швейцарія), які мали заплановану згідно їхнього навчального плану поїздку в Україну. Це так званий «Спеціальний тиждень», в рамках якого студенти - швейцарці в команді з нашими студентами вивчали локальні і глобальні тренди і робили аналіз, розробляли бізнес-план і презентували свої ідеї. Співпраця студентів наших двох країн почалась задовго до приїзду студентів до Львова. Спілкувались вони електронною поштою та в системі персоналізованого навчального середовища Moodle.

Організаторами спеціального тижня були доктори Kurt Wüthrich і Oliver Jancke від швейцарської сторони та проф. Кійко (НЛТУ України ) і п. Радміла Устич (агенція «Форза») з української сторони.

Особливістю «Спеціального тижня» була ґрунтовна попередня теоретична та дослідницька підготовка студентів.

   
© кафедра ТМВД НЛТУ України